Nemáte u přebalováku vodu? Nevadí, jde to i bez trubek (2)

Máte malou koupelnu a proto musíte mít přebalovací pult jinde? Nebo ho chcete mít u postele, ale zároveň by se Vám u něj hodila tekoucí voda? Jedna z příbramských maminek nám dala tip na super jednoduchou vychytávku, jak tento drobný nedostatek vyřešit.

Stačí Vám nádoba s pumpičkou. Od šamponu, mýdla nebo čehokoliv, co už došlo a nádobku můžete vymýt. Do nádobky s pumpičkou pak dáte čistou vodu, postavíte na přebalovací pult a tradáááá. Pumpujete co hrdlo ráčí a nádobka umožňuje. Kohoutek to sice není, ale i tak nám to připadá báječně zjednodušující detail přebalovacího procesu.

Tipy příbramských maminek nás baví. Někdy máme pocit, že každá matka, a to nejen ta příbramská, dokáže vyřešit nejzáludnější komplikace a problémy s čímkoli, co má po ruce. MacGyver by zíral. A proto pokud máte nějaký podobný nápad, kterým jste vyřešili nějakou zapeklitost, sem s ním. Rádi o něm napíšeme.

hanna, 11.6.2015

Čisté zadky na cestách bez vlhčených ubrousků

Patří Vaše dítě mezi ty, které se opruzují, jen vidí plínku? Dráždí jeho citlivou kůži i utírání zadečku těmi nejsenzitivnějšími vlhčenými ubrousky? Jak to má ale člověk řešit, když je celý den mimo domov a nemá k dispozici vodu?!

Máme pro Vás velmi jednoduchý tip od jedné z příbramských maminek. Vlhčené ubrousky lze velmi snadno nahradit mycími a ochrannými pěnami, které se používají při mytí ležících inkontinentních pacientů (např. Menalind). Jedná se o produkty profesionální ošetřovatelské péče a proto kůži nedráždí. Naopak často pomohou v hojení opruzenin. Jsou běžně dostupné v lékárnách a zdravotnických potřebách. V pohodě se vejdou do přebalovací tašky (jsou velké zhruba jako standardní

Číst dál...

Drahé prsní vložky? Jde to i jinak (2)

Málo která kojící žena se především v prvních měsících po narození dítěte obejde bez prsních vložek. O mokré “koláče” na tričku, které se objeví již při vysloveví slov jako “dítě, kojit nebo mléko”, nikdo nestojí. Jenže při pohledu na cenu krabičky prsních vložek, jejich počet v obalu a rychlost spotřeby se vám protočí panenky. V rámci cyklu “Rady příbramských maminek” jsme dostali tip, jak se nákupu drahých prsních vložek vyhnout.

Metoda je snadná. Vezmete slipovou vložku, rozstřihnete na půl a vložíte do podprsenky jako klasickou vložku prsní. Přijde Vám to ujeté? Funguje to báječně. Dokonce si můžete dopřát kvalitnější prodyšný model. Dobré je kupovat tenké slipovky, které jsou dobře slisované, aby se z nich po rozstřižení

Číst dál...

Další informace